Víte, že 57 procent českých zákonů jsou směrnice EU, které musíme povinně přijmout?

14. 05. 2019 12:42:32
Evropský parlament ovlivňuje naše životy více, než si většina Čechů myslí. Chceme-li změnit EU, musíme změnit Evropský parlament! Využijte možnost rozhodnout o jeho složení. Kdo nepůjde volit, podporuje nelegální migraci.

Česká republika není svrchovanou zemí. Svoji svrchovanost jsme odevzdali do Bruselu před 15 lety a nyní jen posloucháme nařízení, která odtamtud přijdou.

Václav Klaus mladší nedávno prohlásil, že 57 procent zákonů, které přijímá česká poslanecká sněmovna, jsou implementace evropských směrnic, které povinně musíme přijmout. Je to neuvěřitelné číslo, které asi překvapilo každého z nás. Příznačné je, že novináři i politici se okamžitě pokusili odvést pozornost k něčemu nedůležitému. Aby zakryli vlastní obsah sdělení, napadli slova, která Václav Klaus mladší ve svém projevu použil. ODS to ještě pojistila tím, že Václava Klause mladšího dokonce vyloučila ze strany. A povedlo se. Několik dalších týdnů se mluvilo a psalo o něčem docela jiném.

Vraťme se tedy zpátky k tomu, co nám chtěl Václav Klaus mladší sdělit. S trochou nadsázky můžeme říci, že ten strašný Andrej Babiš ohrožuje naši demokracii jen ze dvou pětin – přibližně tolik činí jeho vliv na přijaté české zákony. Tři pětiny moci už patří Evropskému parlamentu.

Evropský parlament ovlivňuje naše životy více, než je nám příjemné. A jeho nařízení se dotýkají každého z nás. Mezi největší nesmysly schválené Evropským parlamentem v posledním volebním období patří zejména:

  • Zákaz amalgamových zubních výplní – prozatím pro děti a těhotné ženy, v blízké budoucnosti pro všechny. Bohužel amalgám je na zubní výplně nejlepší a dosud za něj není rovnocenná náhrada. Výplně z náhradních hmot mají menší trvanlivost. Pacienti budou muset podstupovat nepříjemné zubařské zákroky častěji. Až Vám bude zubař převrtávat méně trvanlivou zubní výplň, můžete myslet na to, že svým utrpením pomáháte životnímu prostředí. Jistě Vás to potom bude méně bolet. To ovšem platí jen v případě, že se k nějakému zubaři vůbec dostanete. Zhotovení zubní výplně z náhradní hmoty je časově náročnější. Jestliže už dnes je zubařů nedostatek, jak to bude asi vypadat, až bude zubař každou výplň zhotovovat dvakrát nebo třikrát déle?
  • Nesplnitelná omezení pro emise motorových vozidel. Kvůli nim může už za deset let dojít ke zhroucení evropského automobilového průmyslu, který je tahounem evropského (a také českého!) hospodářství. Následky tohoto nařízení si dnes asi nikdo nedokáže plně představit.
  • Povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků přijaté v době velké migrační vlny v roce 2015. Kvóty nejprve odhlasoval Evropský parlament v podobě nezávazného usnesení, později je již závazně přijala Evropská rada. Politici nás již několik let přesvědčují o tom, že „kvóty jsou mrtvé“. To však není pravda. Usnesení Evropské rady ze září 2015 stále platí a na Českou republiku byla v této věci podána žaloba. Evropský soudní dvůr by měl tuto žalobu začít projednávat již 15. května!

Evropský parlament není nebeská komise určená shůry. Evropský parlament je volen občany Evropské unie, podobně jako česká Poslanecká sněmovna. Evropský parlament má v rámci EU stejné postavení jako Poslanecká sněmovna v národním státě. Evropský parlament schvaluje členy Evropské komise a svými usneseními určuje Evropské komisi, co má dělat. Evropský parlament je na počátku všeho, co se v Evropské unii děje.

Chceme-li změnit Evropskou unii, je třeba změnit Evropský parlament!

Právě to můžeme společnými silami udělat již příští týden. Ano, také občané České republiky budou společně s Francouzi, Italy či Němci rozhodovat o tom, jaké směrnice přijme Evropský parlament v příštích pěti letech. Stačí dojít do nejbližší volební místnosti.

Nevymlouvejte se, že to nejde. Budete-li mimo místo svého bydliště, můžete volit kdekoliv jinde v České republice. Stačí si předem zajistit voličský průkaz. (Za určitých okolností můžete dokonce volit i v jiném státě EU.)

Nevymlouvejte se, že nemáte koho volit. Do voleb se hlásí přehršel stran zastupujících všechny možné politické postoje. Vybrat si může každý.

Nevymlouvejte se na to, že nemůžete volit toho či onoho politika, protože Vám jako člověk není sympatický nebo na jeho minulosti spočívá nějaký „škraloup“.

Politiky nevolíme proto, že je máme rádi. Volíme je proto, aby za nás hlasovali v Evropském parlamentu!

A tím se dostáváme k otázce, koho volit. Vůbec neposlouchejte, co Vám uchazeči o křesla v Evropském parlamentu napovídají či co mají napsáno na billboardech. Zajímejte se jen o to, jak budou hlasovat, až tam budou. K tomu, abyste to zjistili, naštěstí nepotřebujete křišťálovou kouli. Stačí se podívat, do které evropské frakce ten který politik a jeho strana patří (příp. bude patřit).

Poslanci Evropského parlamentu se sdružují do uskupení nazývaných frakce. Frakce jsou evropskou obdobou politických stran v národních parlamentech. Každá česká politická strana je součástí nějaké frakce v Evropském parlamentu. A právě příslušnost k evropské frakci určuje jaké politické postoje bude ta která česká politická strana v Evropském parlamentu hájit. Abychom si to ukázali na nějakém jednoduchém příkladu, podívejme se na jedno zcela čerstvé hlasování.

Evropský parlament 26. 3. 2019 schválil usnesení o základních právech lidí afrického původu. Usnesení není dlouhé a můžete si ho celé přečíst zde:

http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-8-2019-0239_CS.html?redirect

Začátek můžete přeskočit, vlastní sdělení začíná přibližně ve třetině. Největší chuťovka se nachází skoro na konci – odstavec 23:

„Evropský parlament žádá Komisi a členské státy, aby zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU“

Všimněte si, že europoslanci už ani nerozlišují mezi uprchlíky s právem na azyl a ekonomickými migranty. Vědí, že když se nějaký Afričan dostane do Evropy, není už většinou možné ho vyhostit, takže tady stejně zůstane navždy, a je úplně jedno, jestli má nárok na azyl nebo nemá. Jinými slovy europoslanci požadují, aby Evropa otevřela stavidla a vpustila k nám všechny obyvatele Afriky bez rozdílu.

Kdyby se podobné usnesení objevilo v české sněmovně, poslanci by ho smetli pod stůl a strana, která by něco takového navrhla, by skončila po příštích volbách. V Evropském parlamentu však drtivá většina českých europoslanců toto usnesení podpořila! Ptáte se proč? Čeští europoslanci hlasovali prostě tak, jak jim to nařídila jejich evropská frakce. Výjimečně se našli hrdinové, kteří se statečně postavili proti své frakci a zdrželi se hlasování (tomu říkám odvaha, pane Zahradile!).

Doporučuji všem podívat se na tento odkaz:

https://www.votewatch.eu/en/term8-motions-for-resolutions-fundamental-rights-of-people-of-african-descent-motion-for-resolution-vote-r.html#/##vote-tabs-list-1

Zde naleznete výsledky onoho hlasování s možností filtrovat podle jednotlivých států a také podle evropských frakcí. Je zde také uvedeno, jaký byl postoj jednotlivých frakcí a do jaké frakce patří jednotlivé české politické strany.

Doporučuji tento zdroj jako základní vodítko pro rozhodování koho volit v eurovolbách.

Z uvedeného hlasování vyplývá, že všechny české politické strany zastoupené v současném Evropském parlamentu jsou součástí frakcí, které podporují multikulturalismus a migraci. Když píšu všechny, znamená to opravdu všechny včetně ANO, ODS, Svobodných a dokonce i KSČM.

Někdo by mohl namítnout, že dělám závěry na základě jen jednoho hlasování. Vybral jsem toto usnesení proto, že je dobře srozumitelné a jeho výklad je zcela jednoznačný. Podobných hlasování se během volebního období odehrála celá řada. Po Internetu běhá spousta příspěvků obsahujících souhrnné výsledky většího množství vybraných hlasování, nechci však tento blog neúměrně natahovat.

Europoslanec Zdechovský ve svém blogu vysvětlil, že toto usnesení je právně nezávazné a je třeba je chápat jako volební program pro příští volební období. To znamená, že to, co je obsaženo v tomto, zatím nezávazném usnesení, se příští europarlament pokusí převést do podoby již právně závazné směrnice.

Chcete-li tedy, aby Evropský parlament i v příštím volebním období podporoval multikulturalismus a nesnažil se zabránit nelegální migraci, můžete volit kteroukoliv z českých stran zastoupených v současném Evropském parlamentu. Pokud naopak multikulturalismus a migraci odmítáte, máte výběr dost omezený. Pouze jediná česká politická strana se po volbách stane součástí proti-imigračně zaměřené evropské frakce (je to SPD, která je součástí frakce Evropa národů a svobody (ENF), do níž patří též nizozemská Strana pro svobodu (PVV) a francouzské Národní sdružení (Marine Le Penová)).

V úvodu článku jsem napsal, že ten, kdo nepůjde volit, podporuje nelegální migraci. Volby do Evropského parlamentu mají jednu nepříjemnou vlastnost. Podle průzkumů většina Čechů opět nevyužije jedinečnou příležitost udělat z Evropské unie lepší místo pro život. Důvody jsou různé, ale výsledkem bude to, že k volbám přijdou opět převážně voliči stran jako je ANO, ODS či TOP09 a zástupci těchto stran budou opět v Evropském parlamentu hlasovat proti zájmům občanů České republiky. Tak jako to dělali dosud.

To by si měl uvědomit každý, kdo nepůjde volit. Mlčení v tomto případě znamená souhlas s dosavadní politikou Evropské unie.

Zdroje:

https://ivanpicek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=708443

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/klaus-prirovnani-zakon-o-zpracovani-osobnich-udaju-fiala-ods.A190313_130330_volby_kop

https://www.novinky.cz/komentare/500056-komentar-suverenita-ceske-republiky-vaclav-klaus-ml.html

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nahrada-amalgam-plomby-pojistovny-zdarma-skoionomer.A170528_174616_domaci_hro

https://www.diente.cz/druhy-zubnich-vyplni-a-jejich-vyhody-a-nevyhody

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/emise-limity-autoprumysl-evropsky-parlament-europarlament.A181003_100318_automoto_fdv

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migracni-kvoty-zaloba-na-cesko-polsko-madarsko-evrospka-komise-soudni-dvur-eu.A190326_174017_domaci_niv

https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropa_n%C3%A1rod%C5%AF_a_svobody

https://www.idnes.cz/volby/volby-evropsky-parlament-pruzkum-stem-ucast-strany-podpora-volic.A190510_084003_volby-ep2019_pmk

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pruzkum-nazory-verejnosti-evropska-unie-duben-cvvm.A190502_151228_domaci_lesa

Autor: Ivan Picek | úterý 14.5.2019 12:42 | karma článku: 30.87 | přečteno: 991x

Další články blogera

Ivan Picek

Chcete se opravdu zbavit Babiše? Poradím Vám jak na to.

V demokratické zemi se o složení vlády nerozhoduje na náměstích ale ve volebních místnostech. Co je třeba udělat, aby Babiš prohrál příští volby?

17.6.2019 v 16:36 | Karma článku: 22.98 | Přečteno: 1160 | Diskuse

Ivan Picek

Ve Francii jsou každý den znesvěceny v průměru dva kostely

Požár katedrály Notre-Dame vzbudil ohromnou pozornost novinářů, veřejnosti i politiků celého světa. Zcela nepovšimnuta zůstává naopak skutečnost, že francouzské kostely jsou už delší dobu každodenně záměrně ničeny a poškozovány.

16.4.2019 v 14:17 | Karma článku: 43.31 | Přečteno: 2897 | Diskuse

Ivan Picek

Další šílené usnesení Evropského parlamentu - čeští europoslanci opět selhali

Evropský parlament 26. 3. 2019 schválil další šílené usnesení. Pokud by někdo chtěl hledat důvody pro vystoupení z EU, toto usnesení by mohlo být ihned jedním z nich.

9.4.2019 v 11:29 | Karma článku: 44.22 | Přečteno: 4752 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Tajná policie v demokracii

Vláda by měla s okamžitou platností odvolat z funkcí všechny státní zástupce, kteří se obrátili na Parlament se žádostí o posouzení činnosti některého občana. V demokratickém státě to výhradně činí soud.

15.9.2019 v 11:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 | Diskuse

Jan Dvořák

Proč za Česko neudělali eurokomisařem třeba…

Vypadalo to, že nesplnění Babišova slibu, že pro naši eurokomisařku vyjedná silné ekonomické portfolio, vzrušuje výlučně jen pražskou kavárnu a opozici.

15.9.2019 v 11:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Jiří Turner

Komunismus bránil Československo před genderismem a LGBT ideologií

To řekl člověk, který byl tváří demokratických změn v našem státě, politik, bývalý prezident, popírač vlivu člověka na klimatické změny a dnes garant zahraniční politiky v hnutí Trikolora: Václav Klaus senior.

15.9.2019 v 11:02 | Karma článku: 11.82 | Přečteno: 287 | Diskuse

Michael Pálka

Bláznovství radních z Prahy 6 ?

Ano.Jedná se o pomník maršála Koněva a o téměř český folklor známý minimálně několik desítek let.Když doba žádá, tak velké hurá mocnému, když doba dovolí, exponovat se až směšně v opačném směru.

15.9.2019 v 10:59 | Karma článku: 9.98 | Přečteno: 127 | Diskuse

Zdeněk Pokorný

STUD

stydím se za Havla ,za Klause ,za Zemana ,stejně jako na těch 1000 poslaců i senátorů za tu dobu . Stydím se za politiky co ničí sochy i za lidi co tomu tleskají ...Ale úplně nejvíc se stydím sám před sebou ,protože já to umožnil.

15.9.2019 v 9:20 | Karma článku: 5.63 | Přečteno: 123 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2269

Jsem technicky vzdělaný vysokoškolák se zájmem o dějiny a svět. Občas mě napadají zajímavé myšlenky, o které bych se chtěl podělit se svým okolím.

 

Najdete na iDNES.cz