Další šílené usnesení Evropského parlamentu - čeští europoslanci opět selhali

9. 04. 2019 11:29:47
Evropský parlament 26. 3. 2019 schválil další šílené usnesení. Pokud by někdo chtěl hledat důvody pro vystoupení z EU, toto usnesení by mohlo být ihned jedním z nich.

Evropský parlament se usnesl na tom, že lidé afrického původu jsou v Evropě utlačováni. V usnesení jsou přímo vyjmenovány příklady toho, jak jsou Afričané v Evropě utlačováni, např. (uvádím doslovnou citaci českého znění usnesení i s označením příslušného odstavce)

F. historie nespravedlností vůči Afričanům a lidem afrického původu, včetně zotročování, nucené práce, rasového apartheidu, masakru a genocid v kontextu evropského kolonialismu a transatlantického obchodování s otroky zůstává na institucionální úrovni v členských státech EU značně nevyjasněná a bez povšimnutí

(to, že si každý den dostatečně nepřipomínáme, co se dělo v 18. století, je projevem těžkého rasového útlaku)

G. přetrvávání diskriminačních stereotypů v některých tradicích v Evropě, včetně používání černých masek

a zejména

K. děti afrického původu v členských státech EU dostávají ve školách nižší známky než jejich bílí vrstevníci a děti afrického původu mnohem častěji předčasně ukončují školní docházku

Europoslanci se zřejmě domnívají, že děti by ve školách měly být známkovány ne podle znalostí, ale podle barvy kůže. Přitom právě takový postup by byl přesným naplněním pojmu rasová diskriminace.

Usnesení dále obsahuje 26 bodů požadujících po členských státech EU nějaké činy. Pro představu vybírám některé z nich:

5. vybízí orgány EU a členské státy, aby oficiálně uznaly a připomněly si historii lidí afrického původu v Evropě – včetně minulých a stále probíhajících nespravedlností a zločinů proti lidskosti, jako je otroctví a transatlantické obchodování s otroky nebo zločiny spáchané v rámci evropského kolonialismu –, ale také obrovské úspěchy a pozitivní přínos lidí afrického původu, a to jak prostřednictvím oficiálního uznání mezinárodního dne památky obětí otroctví a transatlantického obchodování s otroky na unijní i vnitrostátní úrovni, tak zavedením měsíců černošské historie;

(málo se mrskáme, zvláště my Češi bychom si měli stále připomínat kolektivní vinu za to, že jsme se narodili)

8. žádá orgány EU a ostatní členské státy, aby následovaly tento příklad, jenž může zahrnovat i jistou formu kompenzace, jako je nabídka veřejné omluvy a navrácení odcizených artefaktů zpět do zemí původu;

20. vyzývá členské státy, aby zahrnuly dějiny lidí afrického původu do učebních osnov a poskytly úplný pohled na kolonialismus a otroctví, který rovněž uznává historický a současný nepříznivý vliv těchto jevů na lidi afrického původu, a aby zajistily, aby učitelé byli pro tento úkol náležitě vyškoleni a dokázali se vypořádat s různorodostí v učebně;

(další požadavek na vymývání mozků ve školách – je třeba nejen učit dějiny, ale také vysvětlit žákům, co si o tom mají myslet)

A nakonec nechybí ani toto:

23. žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU;

Znepokojivé je, že toto usnesení bylo schváleno drtivou většinou 535 hlasů pro a jen 80 hlasů proti. Pro usnesení hlasovali poslanci téměř všech politických frakcí EP (frakce v EP jsou obdobou politických stran v běžné národní poslanecké sněmovně). Měsíc před eurovolbami bychom si měli povšimnout také toho, že skoro všichni čeští europoslanci hlasovali v souladu se stranickou linií své frakce a usnesení schválili.

PRO usnesení hlasovali všichni poslanci za ANO, TOP09, STAN, KDU-ČSL, KSČM a ČSSD (jeden poslanec byl nepřítomen).

Ani europoslanci z ODS se neodvážili vzepřít své frakci a hlasovat proti.

Čeští europoslanci zkrátka i dva měsíce před eurovolbami drží hubu a krok a nezajímají se o to, co tomu řeknou čeští voliči. Jednoduše spoléhají na to, že Brusel je daleko a Češi se o jejich dalším ostudném hlasování nedovědí.

Česká poslanecká sněmovna by podobné usnesení smetla ze stolu. V Bruselu procházejí neuvěřitelné věci a procházejí s podporou českých, tedy našich zástupců.

Nadešel čas vyměnit české europoslance!

Zdroje:

úplné znění celého usnesení v češtině:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P8-TA-2019-0239+0+DOC+XML+V0//CS

výsledek hlasování (seznam poslanců je možno seřadit podle zemí, je také uvedeno, jaké je stanovisko poslancovy evropské frakce):

https://www.votewatch.eu/en/term8-motions-for-resolutions-fundamental-rights-of-people-of-african-descent-motion-for-resolution-vote-r.html#/##vote-tabs-list-1

souhrnný záznam o celém jednání:

https://oeil.secure.europarl.europa.eu/oeil/popups/ficheprocedure.do?reference=2018/2899(RSP)&l=en

Autor: Ivan Picek | úterý 9.4.2019 11:29 | karma článku: 44.22 | přečteno: 4752x

Další články blogera

Ivan Picek

Chcete se opravdu zbavit Babiše? Poradím Vám jak na to.

V demokratické zemi se o složení vlády nerozhoduje na náměstích ale ve volebních místnostech. Co je třeba udělat, aby Babiš prohrál příští volby?

17.6.2019 v 16:36 | Karma článku: 22.98 | Přečteno: 1160 | Diskuse

Ivan Picek

Víte, že 57 procent českých zákonů jsou směrnice EU, které musíme povinně přijmout?

Evropský parlament ovlivňuje naše životy více, než si většina Čechů myslí. Chceme-li změnit EU, musíme změnit Evropský parlament! Využijte možnost rozhodnout o jeho složení. Kdo nepůjde volit, podporuje nelegální migraci.

14.5.2019 v 12:42 | Karma článku: 30.87 | Přečteno: 991 | Diskuse

Ivan Picek

Ve Francii jsou každý den znesvěceny v průměru dva kostely

Požár katedrály Notre-Dame vzbudil ohromnou pozornost novinářů, veřejnosti i politiků celého světa. Zcela nepovšimnuta zůstává naopak skutečnost, že francouzské kostely jsou už delší dobu každodenně záměrně ničeny a poškozovány.

16.4.2019 v 14:17 | Karma článku: 43.31 | Přečteno: 2897 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Tajná policie v demokracii

Vláda by měla s okamžitou platností odvolat z funkcí všechny státní zástupce, kteří se obrátili na Parlament se žádostí o posouzení činnosti některého občana. V demokratickém státě to výhradně činí soud.

15.9.2019 v 11:39 | Karma článku: 4.74 | Přečteno: 78 | Diskuse

Jan Dvořák

Proč za Česko neudělali eurokomisařem třeba…

Vypadalo to, že nesplnění Babišova slibu, že pro naši eurokomisařku vyjedná silné ekonomické portfolio, vzrušuje výlučně jen pražskou kavárnu a opozici.

15.9.2019 v 11:17 | Karma článku: 8.99 | Přečteno: 125 | Diskuse

Jiří Turner

Komunismus bránil Československo před genderismem a LGBT ideologií

To řekl člověk, který byl tváří demokratických změn v našem státě, politik, bývalý prezident, popírač vlivu člověka na klimatické změny a dnes garant zahraniční politiky v hnutí Trikolora: Václav Klaus senior.

15.9.2019 v 11:02 | Karma článku: 14.80 | Přečteno: 490 | Diskuse

Michael Pálka

Bláznovství radních z Prahy 6 ?

Ano.Jedná se o pomník maršála Koněva a o téměř český folklor známý minimálně několik desítek let.Když doba žádá, tak velké hurá mocnému, když doba dovolí, exponovat se až směšně v opačném směru.

15.9.2019 v 10:59 | Karma článku: 13.04 | Přečteno: 177 | Diskuse

Zdeněk Pokorný

STUD

stydím se za Havla ,za Klause ,za Zemana ,stejně jako na těch 1000 poslaců i senátorů za tu dobu . Stydím se za politiky co ničí sochy i za lidi co tomu tleskají ...Ale úplně nejvíc se stydím sám před sebou ,protože já to umožnil.

15.9.2019 v 9:20 | Karma článku: 5.63 | Přečteno: 129 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2269

Jsem technicky vzdělaný vysokoškolák se zájmem o dějiny a svět. Občas mě napadají zajímavé myšlenky, o které bych se chtěl podělit se svým okolím.

 

Najdete na iDNES.cz