Chcete se opravdu zbavit Babiše? Poradím Vám jak na to.

17. 06. 2019 16:36:30
V demokratické zemi se o složení vlády nerozhoduje na náměstích ale ve volebních místnostech. Co je třeba udělat, aby Babiš prohrál příští volby?

Babišovi odpůrci nás už několik let straší tím, že Babiš ohrožuje demokracii v naší zemi, krade, zneužívá dotace a je ve střetu zájmů. Výborně to zabírá na lidi, kteří Babiše nevolili. Ti se ochotně shromažďují na náměstích a požadují Babišovo odstoupení. Jediným výsledkem je však nárůst napětí ve společnosti a prohlubování příkopů mezi oběma stranami sporu. Na Babišovy voliče tyto řeči zcela zjevně neúčinkují.

Kdyby se teď rozpadla vláda a konaly by se volby, vyhrál by opět Babiš a měl by ještě více poslanců než má teď. Předvolební průzkumy naznačují, že TOP09 a KDU-ČSL se do sněmovny nedostanou. ČSSD a STAN získají jen malou hrstku poslanců, stejně jako KSČM. Čtyři pětiny křesel si rozdělí ANO, ODS, Piráti a SPD. Nakonec se tak přece jen dočkáme koalice ANO+SPD+KSČM, o které se hovořilo už před posledními sněmovními volbami.

Je tohle opravdu to, čeho chce dosáhnout Milion chvilek pro demokracii?

Pokud chceme, aby Babiš odešel z politiky, musí Babiš ztratit podporu voličů. K tomu nijak nepomůže opakovat stále dokola skutečnosti, které všichni znali už před mnoha lety. Je nutno obrátit se na Babišovy voliče a přesvědčit je o tom, že Babiš není pro ně ten pravý.

Můžeme začít třeba tím, že připomeneme případ vepřína v Letech u Písku. V srpnu 2017 dosluhující Sobotkova vláda na poslední chvíli schválila nákup vepřína v Letech u Písku za peníze daňových poplatníků (tedy peníze nás všech). Odhadní cena vepřína se pohybovala kolem 200 milionů. Stát za vepřín zaplatil více než dvakrát tolik. Stát nekoupil vepřín proto, že by tam snad chtěl chovat prasata. Koupil jej proto, aby jej zbořil. Malé hrstce hlasitě křičících „aktivistů“ tento vepřín vadil, proto musel být zbourán. Nákup vepřína a jeho následné zbourání stálo české daňové poplatníky více než půl miliardy korun – to je více než desetkrát tolik, kolik činí výše sporné dotace na Čapí hnízdo, kvůli které je Babiš trestně stíhán.

Co kdybychom vysvětlili Babišovým voličům, že Andrej Babiš nese spoluzodpovědnost za nákup vepřína v Letech? Babiš byl místopředsedou vlády, která nákup schválila. Byl též předsedou strany, která se v té chvíli už chystala vyhrát blízké volby a převzít moc. Ve vládě dále sedělo několik dalších ministrů z Hnutí ANO. Nikdo z nich se proti nákupu neozval. Všichni mlčeli. O několik měsíců později byl Babiš předsedou vlády, která rozhodla o pokračování tohoto nesmyslu a uvolnila peníze na zbourání vepřína.

Drtivá většina Babišových voličů s nákupem vepřína v letech nesouhlasí a připomenutí Babišova postoje by mohlo nahlodat jejich podporu. Je mi však jasné, že česká multikulturní opozice vepřín v Letech proti Babišovi nepoužije.

Dobře, zkusme tedy něco jiného.

Co kdybychom se podívali na to, jak hlasují Babišovi europoslanci v Evropském parlamentu? Srozumitelným příkladem může být třeba poměrně čerstvé usnesení o základních právech lidí afrického původu přijaté 26. 3. 2019. Usnesení není dlouhé a můžete si ho celé přečíst zde:

http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-8-2019-0239_CS.html?redirect

Začátek můžete přeskočit, vlastní sdělení začíná přibližně ve třetině. Co odstavec, to perla. Největší chuťovka se nachází skoro na konci – odstavec 23:

Evropský parlament žádá Komisi a členské státy, aby zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU

Všimněte si, že europoslanci už ani nerozlišují mezi uprchlíky s právem na azyl a ekonomickými migranty. Vědí, že když se nějaký Afričan dostane do Evropy, není už většinou možné ho vyhostit, takže tady stejně zůstane navždy, a je úplně jedno, jestli má nárok na azyl nebo nemá. Jinými slovy europoslanci požadují, aby Evropa otevřela stavidla a vpustila k nám všechny obyvatele Afriky bez rozdílu.

Toto je skutečné usnesení, které skutečně schválil Evropský parlament!! A skoro všichni čeští europoslanci hlasovali PRO toto usnesení! Výsledky hlasování najdete zde (poslance je možné filtrovat podle jednotlivých států případě i dalších vlastností):

https://www.votewatch.eu/en/term8-motions-for-resolutions-fundamental-rights-of-people-of-african-descent-motion-for-resolution-vote-r.html#/##vote-tabs-list-1

Usnesení o základních právech lidí afrického původu je naprosto šílené a jeho přečtení by všem Babišovým voličům spolehlivě zvedlo hladinu adrenalinu. Bohužel čeští novináři toto usnesení před českými čtenáři utajili a skoro nikdo u nás o něm neví. Což je velká škoda. Zajímalo by mě, jak by se Babišovi voliči tvářili, až by zjistili, že všichni europoslanci z Hnutí ANO hlasovali PRO toto usnesení.

Babiš často mluví o tom, že migraci je potřeba zastavit a pomáhat uprchlíkům tam, kde žijí. Tyto názory zvyšují jeho oblibu u voličů a významnou měrou mu pomáhají vyhrávat jedny volby za druhými. Vypadá to však, že toto není Babišova skutečná tvář. Babiš doma říká voličům to, co chtějí slyšet, ale ve skutečnosti prosazuje multikulturní a politicky korektní proevropskou politiku. A novináři mu pomáhají vodit český národ za nos.

Také toto usnesení česká multikulturní opozice proti Babišovi nepoužije. Pokud však znáte ve svém okolí někoho, kdo volí Babiše, a chtěli byste ho obrátit „na správnou cestu“, dejte mu výše uvedené usnesení i s výsledky hlasování přečíst. Je to určitě užitečnější než jít demonstrovat na Letnou.

Zdroje:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-se-rozhodla-koupit-veprin-v-letech.A170821_133515_domaci_kop

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lety-veprin-koncentracni-tabor-odkup-stat-pamatnik.A171023_151259_domaci_pmk

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/veprin-lety-smlouva-podpis-stat.A171123_114930_domaci_jj

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pamatnik-holokaust-romove-lety-u-pisku-demolice-veprin.A180425_230231_domaci_evam

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/veprin-v-letech-u-pisku-koncentracni-tabor-vlada-11-milionu-demolice_1809041441_haf

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-globalni-pakt-proti-migraci-vlada.A181101_153855_domaci_kop

Autor: Ivan Picek | pondělí 17.6.2019 16:36 | karma článku: 22.97 | přečteno: 1145x

Další články blogera

Ivan Picek

Víte, že 57 procent českých zákonů jsou směrnice EU, které musíme povinně přijmout?

Evropský parlament ovlivňuje naše životy více, než si většina Čechů myslí. Chceme-li změnit EU, musíme změnit Evropský parlament! Využijte možnost rozhodnout o jeho složení. Kdo nepůjde volit, podporuje nelegální migraci.

14.5.2019 v 12:42 | Karma článku: 30.87 | Přečteno: 980 | Diskuse

Ivan Picek

Ve Francii jsou každý den znesvěceny v průměru dva kostely

Požár katedrály Notre-Dame vzbudil ohromnou pozornost novinářů, veřejnosti i politiků celého světa. Zcela nepovšimnuta zůstává naopak skutečnost, že francouzské kostely jsou už delší dobu každodenně záměrně ničeny a poškozovány.

16.4.2019 v 14:17 | Karma článku: 43.31 | Přečteno: 2892 | Diskuse

Ivan Picek

Další šílené usnesení Evropského parlamentu - čeští europoslanci opět selhali

Evropský parlament 26. 3. 2019 schválil další šílené usnesení. Pokud by někdo chtěl hledat důvody pro vystoupení z EU, toto usnesení by mohlo být ihned jedním z nich.

9.4.2019 v 11:29 | Karma článku: 44.22 | Přečteno: 4747 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Andrea Kostlánová

Lenin a Krupská, sultán a jeho sekretářka

Naděžda Krupská 1869-1939/, o rok starší než Vladimír, pocházela z vyšších kruhů než Lenin – zatímco Lenin pocházel ze zbohatlé střední vrstvy,

19.7.2019 v 15:45 | Karma článku: 12.38 | Přečteno: 385 | Diskuse

Petr Burian

Deset deka salámu, to byla nějaká hromada

Tedy myšleno za socíku. A taky když mi byly dva roky, byl mi rohlík po loket. A dnes? Škoda povídat. Takhle nějak vzpomínají mnozí na stravovací ráj za komunistů. Všechno vonělo a chutnalo báječně a bylo to navíc neskutečně levné.

19.7.2019 v 15:43 | Karma článku: 25.67 | Přečteno: 871 | Diskuse

Petr Štrompf

Trest v Česku za sprejerství? Ten ruský je šílenost, ale hodně funkční

Dva opilí Němci a čmáranice na mostním oblouku Karlova mostu. Dopadení, trest a koukejte mazat domů. Tolik česká justice. V Moskvě obdobný případ, ale s krvavou tečkou.

19.7.2019 v 10:48 | Karma článku: 39.23 | Přečteno: 2051 | Diskuse

Miroslav Václavek

Dobytí Měsíce Američany ve stínu sovětské okupace

V sobotu dvacátého července 2019 tomu bude padesát let od největšího vědeckého a technologického úspěchu v dějinách lidstva neboť je to den, kdy člověk dosáhl povrchu Měsíce a vystoupil na něj.

19.7.2019 v 9:15 | Karma článku: 20.58 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jan Dvořák

Hřib na Hrad! Skoncuje s přisluhovačstvím Číně

Čínská strana je konsternovaná úrovní našeho politického systému, který připouští, aby kdejaký lokální starosta prováděl vlastní zahraniční politiku, která je v rozporu s tou oficiální.

19.7.2019 v 8:42 | Karma článku: 22.64 | Přečteno: 463 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2266

Jsem technicky vzdělaný vysokoškolák se zájmem o dějiny a svět. Občas mě napadají zajímavé myšlenky, o které bych se chtěl podělit se svým okolím.

Od roku 2017 jsem též členem politické strany Realisté.

Najdete na iDNES.cz